Informace a objednávky na tel.: +420 608 62 62 61 nebo e-mailem: info@bmc-bodytherapy.cz (Po - Ne, 9:00 - 21:00)
Pro regeneraci těla, dokonalé křivky a sametově hebkou pokožku.
CZ / ENG
   

Kdo s ní zápasí? Je to spravedlivý souboj?

Kod zápasí s celulitidou?

Celulitida je pojem, který zná většina žen, a mnohé s ní vedou neúnavný boj. Netýká se pouze starší generace žen s nadváhou, ale i mladých a štíhlých dívek. Podle statistik je celulitidou postiženo více než 90% žen. Mužům se celulitida převážně vyhýbá, což je dáno rozdílným anatomickým uspořádáním tukových buněk v podkoží. Ženy mají navíc oproti mužům v oblastech stehen, boků a hýždí tukových buněk zhruba dvojnásobek. Další biologickou příčinou jsou ženské hormony estrogeny, které jsou mimo jiné také součástí antikoncepčních léků. Prvotním impulsem vzniku celulitidy tak může být užívání hormonální antikoncepce. Rizikovým obdobím je těhotenství, při kterém je produkováno značné množství estrogenu a díky tomu se téměř vždy celulitida po porodu zhorší. Faktory přispívající ke vzniku celulitidy jsou rozmanité a zpravidla se jedná o souhrn několika faktorů, které zapříčiní její vznik a rozvoj.

Proč vlastně vzniká? Jaké jsou hlavní příčiny?

Nedostatečný lymfatický a krevní oběh

Úkolem lymfatického systému je odvádět produkty látkové přeměny a tekutiny z tkání do žilního systému, odkud jsou pak prostřednictvím ledvin z těla vyloučeny. Pro pohyb lymfy v systému lymfatických cév je využívána svalová pumpa. Při pohybu se svaly smršťují a uvolňují, a pomáhají tak pohybu lymfy v lymfatických cévách. Pokud není lymfa dostatečně rozprouděna, nedochází k odvádění odpadních produktů látkové přeměny a vody z těla. Ty se pak usazují v tukových buňkách, které nabývají na objemu. Produkty látkového metabolismu jsou vysokomolekulární látky, které mohou být z těla odvedeny pouze cestou lymfatického systému a ledvin. Nejčastěji jsou celulitidou postihovány partie, u kterých dochází k největší stagnaci oběhu lymfy a krevního oběhu (stehna, boky, hýždě, bříško, horní část paží). Nedostatečné prokrvení podkožních vrstev má za následek zhoršený přívod kyslíku do buněk, a tím zhoršení látkové výměny. Výsledkem je další zbytnění tukových buněk.

Ochablá vazivová tkáň

Vazivová tkáň spojuje kůži se svalstvem a zajišťuje, aby horní vrstvy kůže s jejími deriváty zůstaly na svém místě. Současně vazivová vrstva kůže obepíná tukové buňky a drží je pohromadě. Podkožní vazivo je tvořeno propletenou sítí provazců převážně z kolagenu a elastinu. S přibývajícím věkem se produkce kolagenu a elastinu snižuje, čehož důsledkem je ochabnutí vaziva. V ochablé vazivové tkáni, která nevytváří svalům dostatečný protitlak pak nemůže svalová pumpa dostatečně fungovat. To je důvod proč celulitidou trpí i štíhlé ženy, které sportují.

Nadváha a její kolísání

Přibýváním na váze dochází ke zvětšování tukových buněk, přičemž vazivové svazky, kterými jsou zakotveny v kůži, zůstávají stále stejně dlouhé. Zbytnělé tukové buňky vytvářejí nerovnoměrné shluky a ty se pak vyklenují vzhůru proti kůži. Vazivové svazky stahují části kůže, ke které jsou ukotvené a jako důsledek jsou na pokožce viditelné neestetické hrbolky a prohlubně. Tukové buňky se naplňují, ale i vyprazdňují nerovnoměrně, v závislosti na propustnosti cytoplazmatické membrány buňky.

Více o příčinách celulitidy

Jak s ní účinně bojovat? Je šance vyhrát?

Nezbytným předpokladem pro odstranění celulitidy je zprůchodnění a pročištění lymfatického systému. Příčinou nefungujícího lymfatického systému je nedostatečná činnost svalové pumpy, která má pohánět lymfatickou soustavu, aby odváděla veškeré zplodiny metabolismu z těla ven. Nedostatečnost svalové pumpy může být zapříčiněna nedostatkem pohybu, ale také může být důsledkem ochablé vazivové tkáně spojující kůži a svalstvo, což bývá častý případ. Jestliže je vazivo ochablé, chybí svalům protitlak a tlak svalové pumpy působí na prázdno. To vysvětluje proč i štíhlé, sportující ženy trápí celulitida. Výsledkem je pak podkožní vrstva obsahující shluky zbytnělých tukových buněk přeplněných odpadními látkami.

Z toho vyplývá, že zásadní zbraní v boji proti našemu nepříteli je především zajištění správně fungujícího lymfatického systému, ale zároveň také aktivace a zpevnění vazivové a svalové tkáně. Dalším velmi významným faktorem je nadváha a její kolísání. S tou svádíme neustálý boj nejen kvůli nerovnostem pokožky, ale samozřejmě také z estetického a zdravotního hlediska. Naštěstí už ani tento boj nemusí být prohraný, a to díky nejnovějším vědeckým poznatkům a inovativnímu přístupu k řešení problému s ukládáním tukové hmoty. S celulitidou je nutné začít bojovat co nejdříve a pro tento boj využít nejúčinnější dostupné metody, zohledňující zásadní faktory jejího vzniku. Je samozřejmě vhodné nepodcenit žádný z faktorů podílejících se na vzniku celulitidy. Ale bez zacílení na 3 primární faktory, mající největší vliv na vznik celulitidy, by se mohlo jednat o boj předem prohraný.

Jak bojovat proti celulitidě?

Předpoklady úspěšného boje s celulitidou:

Aktivace lymfatického systému


Zpevnění podkožního vaziva


Odbourání podkožního tuku

BMC™ je kvalifikovaným stratégem pro boj Vašeho těla s celulitidou

Metoda BMC™ umožňuje během jedné specializované procedury s úspěchem zacílit na hlavní příčiny vzniku celulitidy a zvítězit tak v boji s naším nepřítelem. Pomocí BMC™ Body Therapy jsou v organizmu nastartovány prospěšné biochemické procesy, takže využijete přirozených schopností vlastního těla, a kromě načerpání nové energie, získáte také zdravou a hebkou pokožku.↑ Nahoru