Informace a objednávky na tel.: +420 608 62 62 61 nebo e-mailem: info@bmc-bodytherapy.cz (Po - Ne, 9:00 - 21:00)
Pro regeneraci těla, dokonalé křivky a sametově hebkou pokožku.
CZ / ENG
 

Proč vlastně celulitida vzniká? Jaké jsou hlavní příčiny?

Hormonální přípravky

Na oslabování vazivových tkání a zhoršování stavu žilních stěn mají značný vliv ženské hormony estrogeny. Navíc způsobují zadržování vody v tkáních, zvyšují zátěž lymfatického systému a podporují ukládání tuku. Proto trápí celulitida i velmi mladé dívky, které užívají hormonální antikoncepci. Rizikovým obdobím pro rozvoj celulitidy je těhotenství, během kterého vyprodukuje žena značné množství estrogenu, proto se po každém těhotenství celulitida zhoršuje.

Nevyvážená strava, nedostatek pohybu

Příjem a výdej energie musí být v rovnováze. Pokud je příjem cukrů a tuků nadbytečný, tělo je při své činnosti nespálí, ale uloží v podobě tukových zásob. Tukové buňky nabývají, utlačují cévní kapiláry, podkoží je špatně prokrveno a zhoršené prokrvení vede ke zhoršené látkové výměně, stlačené lymfatické kapiláry hůře odvádí odpadní látky a ty se společně s vodou hromadí v buňkách. Lymfatické cévy potřebují ke své činnosti svalovou pumpu a pevné vazivo, které vytváří protitlak. Nadbytečná strava, nedostatek pohybu a oslabená vazivová tkáň pak vedou společně ke zhoršování celulitidy.

Nedostatek tekutin

Dostatečný přísun tekutin je nutný k zajištění metabolických funkcí. Nedostatek tekutin znamená nedostatečnou tvorbu lymfy, a tím i sníženou možnost odvodu odpadních látek z buněk. Vhodné je denně vypít zhruba 3 litry neslazené, neperlivé vody. Vhodné jsou také bylinkové čaje a zeleninové šťávy. Naprosto nevhodné je pití kávy a alkoholu, které organizmus odvodňují.

Volné radikály

Tyto odpadní látky vznikají v našem organizmu, jsme-li vystaveni nadměrnému působení škodlivých látek jako jsou cigarety, alkohol, znečištěné ovzduší, sluneční záření, chemicky zamořené potraviny a pitná voda, stres atd. Volné radikály snižují kvalitu kolagenových a elastinových vláken, kůže se stává méně elastickou a celulitida je díky tomu také opticky viditelnější. Nejsou-li odpadní látky z těla vyloučeny, ukládají se v podkožních tukových buňkách a podílejí se tak na vzniku celulitidy.

Zpět na informace o celulitidě


↑ Nahoru